Skype Reklamları Nasıl Engellenir?

by:

Web Master

Skype Reklamları Nasıl Engellenir?

Reklamlar maalesef hayatımızın her köşesine yerleşmiş hale gelmişlerdir. Özellikle belirtmek gerekirse sanal alemde girmiş olduğunuz her sitede bazı reklamları görebilirsiniz. Bunun sebebi web siteler sürekli olarak ebdava sizlere hizmet sunamıyorlar. Birçok web site bizlere sunduğu hizmetler beraberinde oldukça kaliteli bir şekilde para kazanmaktadır.

Bizlere sundukları çeşitli hizmetlerden kastımız ise tamamen yine reklamlar olabilmektedir. Bazı veya birçok web sitesi bu reklamları abartarak sitelerinin bütün köşelerine yerleştirmekteler. Yine bu reklamlar sürekli bilgisayarınızın aşırı derecede kasmasına neden olabilmekteyken yine web site içinde rahat şekilde sörf yapmamanıza olanak tanımaktadır ki hal böyle olunca da özellikle Google şirketi bu reklamları önleyebilmek için üstün çaba gösteriyor.

 Çünkü birçok web site reklamı Google adsense sayesinde Google şirketinden almaktadır. Ancak Google şirketinin istediği gibi yerleşim yapmıyorlar.

Skype Reklamları Nasıl Zarar Verir?

Reklamlar sadece web siteler değil çeşitli insanlara hizmet sunmakta olan programlar da yapabiliyor. Aslına bakarsak yazılımlar içinde reklam sunucuları oldukça sık bir şekilde karşılaşılmakta olunan bir unsur değil. Fakat skype benzeri yüzlerce hatta milyonlarca insan tarafından kullanılmakta olan uygulamalar haliyle insanlara reklamlar sunabilmektedir. Skype üstündeki çeşitli reklamlarda her daim canımızı sıkabiliyorlar.

Sonuçta her daim bizlere fayda sağlayan, bizlerin hoşuna gidecek ürünlerin reklamları çıkmamaktadır. Siz bir skype gibi chat yazılımı ile sohbet ediyorken kenarda olan veri transferi yani bu reklamın size gösterilmesi esnasında da maalesef kotanızdan gitmektedir.

 Halbuki o reklam olmasa oldukça düşük boyutlarda bir veri harcarsınız ki bu da oldukça tasarruf demektir.

Skype Reklamlarını Engelleme İşlemi

Skype kullanıcıları bu zararlı reklamlardan bunalmış durumdalar. Skype için ise bir çeşit reklam engelleme fonksiyonu henüz yok. Yani içine yerleştirmemişler. İşte tam bu durumda bazı alternatif çözümler devreye girmektedir. Skype yazılımı bizlere sunduğu bu reklamları http://apps.skype.com/ adresinden çekiyor yani bu siteden bizlere reklam sunuyor. Eğer bu siteyi engellerseniz olay çözülür. Bunun içinde “C:/Windows/system32/drivers/etc/” klasörüne giderek hosts isimli dosyayı açın. Bu dosyayı notepad ile çalıştırın çünkü metin ekleyeceğiz.  Sonrasında da

127.0.0.1 http://apps.skype.com

Şeklinde yukarıdaki yazıyı o belgede en alt kısma ekleyin ve kayıt edin. Artık Skype programını kapatıp tekrar açabilirsiniz ve reklamların olmadığını göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial