Ping Hızı Nasıl Ölçülür?

by:

Bilgisayar

Ping Hızı Nasıl Ölçülür?


İnternet bağlatınızın gecikme süresini, en popüler çevrimiçi hız testi olan Speedtest.net’i kullanarak doğru bilgiler eşliğinde gönül rahatlığıyla test edebilirsiniz. Türkiye’de 35ms altındaki değerler her zaman mükemmel bir değer olarak kabul edilirken, 150ms üzeri olan değerler küfür ve cinnet geçirme değerleri olarak kabul edilir.
Çok sağlam bir bilgisayara sahip olabilirsiniz, çok iyi bir oyuncu olabilirsiniz ancak yüksek bir Ping’iniz var ise kolsuzlardan bir farkınız olmayacaktır. O yüzden Online oyunlara girmeden önce veya evinizdeki modeme bağlı olan farklı aygıtlar var ise oyuna girmeden önce mutlaka ama mutlaka Ping’inizi ölçmelisiniz. Aksi halde oyuna girdikten sonra büyük bir sürpriz ile karşılaşmanız an meselesidir. Gerçi siz oyuna girdikten sonra ağınıza bağlı olan aygıtlardan dolayı Ping’in oluşması mümkün.

Ping Hızı Nasıl Ölçülür?

1. İlk olarak Speedtest.net sitesine buraya tıklayarak giriyoruz.

2. Speedtest.net sitesine girdikten sonra karşımıza çıkan pencereden “Go” butonuna tıklayarak Speedtest sitesinin Ping değerlerimizi ölçmesini bekliyoruz. Birkaç dakika içerisinde Ping, İndirme ve Yükleme değerlerimizi bizlere doğru bir şekilde gösterecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial