Oyunlarda FPS Nasıl Artırılır?

by:

Bilgisayar

Oyunlarda FPS Nasıl Artırılır?

Bilgisayar oyunlarınız için bir kuruş bile harcamadan daha hızlı ve daha düzgün çalışmasını mı istiyorsunuz? O zaman sizler için sıraladığımız bu ipuçlarını deneyin.
Oyun geliştiricilerin bazıları donanıma göre optimize eden oyunlar üretir, bazıları CPU’nuzu kullanmak odaklı çalışır, bazıları ise Ekran Kartınızı cayır cayır kullanma odaklı çalışır. Fakat bu kullanım şekli fark etmeksizin bilgisayarınızda yüksek FPS almak mümkündür. Tabi ipuçlarını doğru bir şekilde uyguladıysanız..

Grafik Kartınızın Güncel Sürümünü Kullanın
En iyi performansı almak istiyorsanız eski sürücüleri kullanmak iyi bir fikir değil, o yüzden her zaman ekran kartı sürücünüzün sürümünü güncel tutun. Güncel sürümleri kullanmaya başladığınızda oyunlardaki FPS artışını kendinizde gözlemleyebileceksiniz.

Arka Planda Çalışan Gereksiz Programları Kapatın
Oyuna girmeden önce bilgisayarımızın arka planında çalışan onlarca program olabiliyor. Bunlara en ufak örnek Google Chrome’dur. Siz her ne kadar Google Chrome uygulamasını açmasanız bile bilgisayarınızın sağ alt köşesindeki uygulama barında açık olarak kalacaktır. Unutmayın ki arka planda çalışan her uygulama CPU tüketir. CPU tüketimi ise doğal olarak oyunlarda FPS düşüşüne neden olur. Bunların yanı sıra oyuna girmeden önce Görev Yöneticisi açın ve gereksiz olarak çalışan, o an kullanmayacağınız her programı devre dışı bırakın. Bu işlemleri çok fazla faydasını göreceksiniz.

Donanımınızı Overclock Edebilirsiniz
Her ne kadar bunu önermesekte isteğe bağlı olarak CPU ve Ekran kartınızı overclock edebilirsiniz. Oyunlardaki FPS artışında büyük bir faydası olabilir. Fakat Overclock işleminden sonra oluşacak sorunlardan dolayı maddi açıdan zarara girebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial