Instagram’da Keşfete Nasıl Düşeriz? Keşfet Taktikleri.

by:

İnstagramWeb Master

Instagram’da Keşfete Nasıl Düşeriz? Keşfet Taktikleri.

Öncelikle Wm-Arşivden hepinize merhabalar, bugün ki konumuz Instagram’da keşfete nasıl düşeriz, varsa Instagram keşfet taktikleri nedir?

Son zamanlarda sosyal medyada zirveye oynayan bir platform olan Instagram, 2018 yılı itibariyle +1milyar barajını geçti. Bazı insanların da geçim kapısı olan İnstagram, özellikle butik sahipleri, büyük sayfalara sahip olmak isteyen kişiler için, önemli bir yer haline geldi. Hal böyle olunca, bizde Instagram eğitim setimizin  ilk konusu olan Instagram’da Keşfete nasıl düşeriz sorusunu cevaplayacağım.

1.İçeriğin Önemi

Eğer keşfete düşüp daha fazla insana erişmek istiyorsanız, en önemli şey içeriğinizin kaliteli ve düzgün olmalıdır. Önceden atılmamış bir içerik ya da önceden atılmışsa bile sizin o içeriği, diğer paylaşan kişiden farklı sunmanız gerekiyor.

1.2 Görselin Önemi

Eğer hesabınız büyük bir hesap değil ve büyütmek gibi bir amacınız varsa, başlıca kural! Özgün görsel kullanın… En büyük tüyoların başında yatıyor özgün görsel kullanmak. Peki bunu nasıl yaparsınız? Basitçe anlatayım, eğer başka bir sayfa a fotoğrafıyla aynı haberi yaptıysa, siz b görseli bulup, b şeklinde anlatmalısınız.

ETİKET

Şimdi en çok bilinen yanlıştan başlayacağız! Bazı arkadaşlarımız ne kadar çok etiket atarsak o kadar çabuk keşfete düşeriz, o kadar çabuk hesabımız büyür kafasındalar YANLIŞ! Sizin alakalı alakasız atacağınız etiketler, sayfanızı spama sokacaktır ve Shadowban  dediğimiz keşfete düşme engeli yiyeceksiniz… Bu yüzden keşfete düşmek istiyorsanız, konu ile alakalı etiketler atmaya özen gösterin.

Yorum Beğeni İlişkisi

Evet aslında bu yukardakileri yaptığınız taktirde, daha iyi bir kitleye sahip olacaksınız ve beğeni ve yorum oranınız yüksek olduğundan keşfete kolaylıkla çıkabileceksiniz…

Paylaşımın Saati

Takipçilerinizin en fazla saat kaçta Instagram’da aktif olduğuna bakarak, o saat diliminde paylaşım yapabilirsiniz. Genelde Türk kullanıcıları için bu saat 20.00-21-30 arasındadır.

Konum Seçimi

Evet alakalı konumlar seçildiğinde, gönderilerinizin keşfete düşme oranının da  ciddi bir artış sağlanacaktır.

One Reply to “Instagram’da Keşfete Nasıl Düşeriz? Keşfet Taktikleri.”

  1. […] İnstagram Keşfet Taktiği: TIKLA […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial