Instagramda butik açmak isteyenler için tavsiyeler

by:

E-TicaretİnstagramWeb Master

İnstagram’dan Butik Açmak Merhaba Wm-Arsiv ailesi, bugün sizlerle Sosyal Medyanın en çok ziyaret edilen uygulamalarından biri olan, İnstagram’dan nasıl para kazanılabilir ondan bahsedeceğim.

Öncelikli olarak İnstagram’dan para kazanmanın birden fazla yolu var. Ben bu yollardan en çok bilinen fakat, yanlış bilinen bir konuya açıklık getireceğim.

Ürün Satışı Yapmak

İnstagram üzerinden para kazanma denilince akla gelen ilk seçenek, butik hesap oluşturup para kazanmaktır. Son zamanlarda çok sık karşılaştığımız butik hesapları açmak sizce mantıklı mı ? Eğer bizim şahsi fikrimizi merak ediyorsanız ( Merak ettiğiniz için bu makaleyi okuyorsunuz) Butik hesabı açmak için belirli kriterleri karşılamıyorsanız, butik hesabı açmamalısınız.

Peki nedir bu kriterler?

Bu kriterlerin en başında, PARA geliyor. Evet eğer yeterli bir bütçeniz yoksa ve doğru strateji uygulayamazsanız, hem paranızdan hemde yaptığınız butik projesinden maalesef başarısız sonuçlanacak. Ama bu makalede vereceğimiz tüyolar sayesinde, bu riski minumuma indireceğiz.

1.Hangi ürünleri satacaksınız?

Evet en hayati soru bu, hangi ürünleri satacaksınız? Eğer bu soruya yanlış cevap verirseniz maalesef diğer kriterleri okumadan makaleyi terk edebilirsiniz.

İnstagram’dan satış yapmak isteyenlerin, aklına direk ayakkabı-kıyafet gibi ürünleri satmak gelir. Evet çok güzel fikir! Neden mi? Çünkü internet üzerinden ticarete en elverişli ürünlerden bir tanesi. Satışı diğer ürünlere göre, çok kolay olsa da, Ayakkabı- Kıyafet vs ürünleri satmak büyük bir kumar. Neden? Nedeni aslında çok basit, eğer bu makaleyi 5 sene önce okuyor olsaydınız, gözü kapalı bu sektöre girin derdim. Fakat artık neredeyse binlerce, hatta on binlerce butik var. Ve hepsi birbirinin aynısı ürünleri satıyor. Hatta ve hatta hepsinin resimleri birbirinden alıntı.

Başka bir tavsiye ! Kargoda pek sıkıntı çıkarmayacak ürünler seçmenizde fayda var. Nasıl yani ? Gel aşağıya !

Olabildiğince küçük boyutlarda, kırılmayan, ve en önemlisi geri iadesinin kolay kolay olmayacağını bir ürün seçerseniz. Ve bu ürünü iyi pazarlarsanız kral sizsiniz!
Eğer İnstagram üzerinden satış yapmak istiyorsanız, ayakkabı- kıyafet vs ürünlerinden uzak durun!
Hayır ben ayakkabı/kıyafet satmak istiyorum!!!! Eğer laf dinlemiyorsanız aşağıya gelin 🙂

Eğer ayakkabı/kıyafet ürünlerini satmak için karar kıldıysanız, öncelikle sıkalanızı biraz daratmalısınız. Nasıl yani? mesela Kadın- Erkek ayakkabısı satmak yerine, sadece erkek spor ayakkabı, ya da kadın topuklu ayakkabısı, tarzında satabilirsiniz. Ne kadar niçe ürünlere inerseniz, hem rakipleriniz azalmış olur, hem de tek bir noktaya odaklanarak işinizde en iyisi olabilirsiniz.

2.REKLAM BÜTÇESİ

Geldik en önemli ikinci meseleye. Eğer İnstagram üzerinden satış yapmak konusunda iddialıysanız, size sağlam bir reklam bütçesi şart! Herkesin parası kıymetli olduğundan, paranızı iyi yönetmeniz gerekmektedir.
Reklam nasıl vereceğim?
2.1: Etkilişemi iyi uygun hesaplar/ Asıl mesleğimiz olan dijital reklamcılık konusunda deneyimim olduğundan bu soruya çok net cevaplar verebilirim. R10/Wmaracı gibi sitelerden, yüz binlik- milyonluk vs sayfa sahiplerini bulup onlara reklam vererek takipçi kazanabilirsiniz.

3.Ücretsiz Takipçi Artırmak.

Benim param yok! Ama ürünümü satmak istiyorum! Diyorsanız aşağıya gelin.
Eğer cebinizde para yok, ya da düşük bütçeli iş yapmak istiyorsanız. Takipçinizi GT yoluyla artırabilirsiniz. Eğer saat satıyorsanız, saat satan diğer hesapların takipçilerine istek gönderip, geri takip etmelerini sağlayabilirsiniz. Bu GT işlemini belli aralıklarda yapmanızda fayda var! Çünkü kısa sürelide olsa engel yiyebilirsiniz.

Bu makaleye göz atabilirsiniz (TIKLA)

3.1 Ücretsiz Takipçi Artırmak / Keşfete Düşme.

Evet GT haricinde, fazla insana ulaşmanın diğer yolu ise keşfete düşmekten geliyor. Bu linke tıklayarak nasıl, İnstagram’dan Keşfete düşersiniz inceleyebilirsiniz.

TIKLA

4.KURUMSAL OL !

Geldik en zor kısımlardan birine, kurumsal olmak. Öncelikle kurumsal olmanız için, en kötü bir şahıs şirketinizin olması lazım.
Şahıs şirketini açıktan sonra, yaptığınız işe ait bir Web sitesi açmanız sizin lehinize! Çünkü açılmış bir web sitesi, müşterilerinize karşı kurumsal bir hava katar ve daha çok güven verirsiniz.
Tavsiye! Eğer satışa başlayacaksanız hemen şahıs şirketi web sitesi açıp direk bodozlama sektöre atılmayın! Öncelikle ufaktan da olsa, işlerin nasıl ilerlediğini, ne gibi geri dönüşler aldığınızı vs kontrol edin. Shoppier üzerinden, kurumsal olmasanız da ödeme alabileceğinizi unutmayın!

Kargo vs İşleri

Gelelim yeniden 4. maddeye, eğer kurumsal değilseniz kapıda ödeme şeklinde satış yapmanız pek de mümkün değil, ayrıca göndereceğiniz kargolar, haddinden fazla ücrete sizin başınızı ağrıtacak. O yüzden piyasayı biraz kavradıktan ve bu işi yapıp yapmayacağınıza karar verdikten sonra, kurumsal olup kapıda ödeme ve kargo konusunda indirimlerden faydalanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial