Google Adsense Nedir?

by:

Google Adwords-AdsenseWeb Master

Google Adsense Nedir?


Google AdSense, web sitenize reklam yerleştirebileceğiniz ve site ziyaretçilerinizin reklamlara tıkladığında kâr elde etmenizi sağlayan, TBM tabanlı bir reklam ağıdır.

Google Adsense hesabı nasıl açılır?

Google Adsense hesabına sahip olmak zor değildir. Google ürünü olan Gmail hesabı olan herkes çok kolay bir şekilde Adsense hesabına sahip olabilir.

Eğer Gmail hesabınız yok ve Adsense hesabı oluşturmayı bilmiyorsanız daha önceden hazırlamış olduğumuz Google Adsense Hesabı Nasıl Açılır? İsimli içeriğimizi buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.
Aşağıda Google Adsense’i özetlemek için maddeler halinde bilgiler verilmiştir:


Adsense, Google’a aittir ve bu yüzden Google Adsense denir.
Google’ın gelirinin büyük bir bölümü Adsense oluşturur.
Adsense reklamlarının herhangi bir web sitesinde gösterilmesi için web sitesi sahibinin Google Adsense programına katılması gerekir.

Bir kullanıcı Adsense’e kayıtlıysa, o kişi Adsense Yayıncısı olarak adlandırılır.

Adsense, bir web sitesi olan ve sitesinde Google Reklamlarını göstermek isteyen kişiler için bir platformdur.
Adsense reklamları mobil cihazlarda da gösterilebilir.
Adsense, EPC (tıklama başına kazanç) ve TBM (tıklama başına maliyet) ile çalışır. Yayıncılara, web sitelerinde görünen reklamlara yapılan tıklamalar için ödeme yapılır.

Adsense yayıncılarına, reklam gelirlerinin %68’ini verir ve kalan %32’lik payı ise Google kendisi alır. Örnek olarak: Reklamveren, reklamlarına yapılan her tıklama için 1 TL öderse, Adsense yayıncısı bu reklamdan 0,68kr kazanır, Google ise 0,32kr kazanır. Geliriniz her ne kadar olursa olsun size ödenecek tutarın içerisinde %32’lik bir payı Google aldıktan sonra kalan %68’lik pay Adsense hesabınıza yansır.
Adsense programına, Google Adsense kurallarına uygun bir web sitesi olan herhangi biri (18 yaşından büyük) herkes katılabilir.
Adsense, herhangi bir nedenle ihlal edilmemesi gereken katı kurallara sahiptir. Kuralları bilmek ve bunlara uymak bir adsense yayıncısı olarak sizin sorumluluğunuzdadır.
Adsense reklamları, metin ve resimler dahil olmak üzere çeşitli biçimlerde ve boyutlarda olabilir.
Adsense ödeme eşiğini geçmiş olan yayıncılarına aylık olarak ödeme yapılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial