En İyi Oyuncu Mouse Nasıl Seçilir?

by:

Bilgisayar

En İyi Oyuncu Mouse Nasıl Seçilir?

Bir oyuncu olarak, eğer iyi bir oyuncu Mouse seçmeyi istiyorsanız bu konuda biraz zaman ve çaba sarf etmelisiniz. Aksi taktirde piyasada “fiyat performans” diye satılan Mouseları satın aldığınızda sonucun, hüsranla sonuçlanması kaçınılmaz. Mouse dünyasında bir ton karmaşık teknik jargon var ve sırf bu jargonlar yüzünden bir çok kişinin aklı karışıyor. O yüzden sizler için Mouse seçiminde dikkat etmeniz gereken iki önemli unsurdan bahsedeceğiz.


DPI Nedir?
DPI teriminin tam olarak teknik anlamı: “inç başına noktanın” kısaltmasıdır. Bu sayı ne kadar yüksek olursa, mousenizin hareket hızı o kadar hızlı olur. Çok geniş masa alanınız yoksa mousenizi yüksek DPI’da kullanabilirsiniz, eğer çok geniş masa alanınız varsa mousenizi düşük DPI’de kullanabilirsiniz. Düşük veya Yüksek aralıklarda ayarlayacağınız DPI hızında hiçbir şekilde doğruluk ve hassasiyet sapmanız olmayacaktır. Bu yüzden sadece geniş veya dar alanlar fark etmeksizin oyunlarda da çok işe yarayacaktır.
Yüksek DPI aralığında FPS oyunlarında rahatlıkla Aim alabilir bunun yanı sıra Mevlana ile Random Shot bile atabilirsiniz.

Unutmayın ki bir Mouse seçiminde en son arayacağınız özellik: RGB Aydınlatmasıdır. Size performans sağlayacak özellik DPI ve Programlanabilir (Macro) Tuşlarıdır. O yüzden size performans sağlayacak özellikleri olan Mouselar dışında sırf görünüş ve tasarımına aldanılarak Mouse satın almak, boşa para harcamak dışında başka hiçbir şey değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial