En Çok Kazandıran Adsense Reklam Birimleri

by:

Google Adwords-AdsenseWeb Master

En Çok Kazandıran Adsense Reklam Birimleri


Adsense’de en çok para kazandıran Adsense reklam birimleri kimisine göre vardır, kimisine göre yoktur. Aslında çok para kazandıran reklam birimleri sitenizin TO oranlarına bağlıdır.
Tıklama oranı ne kadar artarsa kazançlarınız o kadar artar demektir.
Sitenizin SEO alt yapısı (hedef anahtar kelimesi) tamamen sorunsuz özenli bir şekilde hazırlandıysa, tema seçimi ve reklam yerleşim alanlarınız sitenize gelen ziyaretçiyi darlamayacak ama bir o kadar da ziyaretçinin gözünün önünde olan reklam alanlarınız var ise her Adsense reklam birimleriyle çok para kazanabilirsiniz.
NOT: Adsense reklam birimlerinin sadece bir tanesini, sitenizin her reklam alanında kullanıyorsanız kazançlarınız çok düşük olabilir.
Unutmayın, sitenizde en az 2 çeşit farklı reklam birimi kullanmalısınız. Esnek görüntülü reklam birimi bile farklı bir çeşit reklam olarak tanımlanır. Sabit boyutlu görüntülü reklam birimi ile Esnek boyutlu görüntülü reklam birimi arasındaki kazanç farkını 1 haftalık raporlama sayesinde görebilirsiniz.

En çok para kazandıran Adsense reklam birimleri:


Görüntülü Reklam Birimi


Görüntülü reklam biriminde en çok para kazandıran reklam boyutları;


Esnek

970×250
728×90
300×250

Görüntülü Esnek reklam birimini sitenizde dilediğiniz bir alanda kullanabilirsiniz. Buna nazaran esnek reklam birimi sayesinde güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

BONUS

Yazı sayfanızda eğer Sidebar kullanıyorsanız sidebar’ın en üstüne 300×250 boyutlarında eklediğiniz görüntülü reklam birimi ile güzel gelirler elde edebilirsiniz.
Yine aynı şekilde 970X250 ve 728×90 Görüntülü Reklam birimleri sayesinde de güzel kazançlar elde edebilirsiniz.
Feed İçi Reklam Birimi
Sitenizdeki içeriklerinizi liste halinde sıralıyorsanız veya sitenizde içerikleriniz +450 üzerinde ise mutlak kullanmanız gereken reklam birimidir. Feed içi reklam birimi sayesinde TO oranlarınızı yükseltmeniz kaçınılmazdır.

Yazı İçi Reklam Birimi

Yazı içi reklam birimi ile Feed içi reklam birimi arasında bakıldığında bir fark görülmeyebilir. Fakat Feed İçi Reklam Birimi çoğunlukla içeriklerin liste halinde sıralandığı sitelerde tercih edilir ve yazı içerisinde kullanılması saçma görülür. Aslında büyük bir hatadır. Yazı içi reklam birimine nazaran Feed içi reklam birimi her zaman daha iyidir. Fakat bu demek değildir ki yazı içi reklam birimi kötü. Tabi ki yazı içi reklam birimi de uzun kelimeli makaleler paylaşılan siteler için faydalıdır.

Bağlantılı Reklam Birimi

Bunu kullanan var mı? Eğer siteniz +45 yaş üzerinde bir kitleye hitap ediyorsa veya sitenizde haber vb. bilgilerin paylaşıldığı, herhangi bir içeriğe girildiğinde ziyaretçiyi ikinci bir ihtiyaca sürükleyen bir durum oluşuyorsa (hesaplama, form gönderme işlemi vb) o zaman bağlantılı reklamda çıkan anahtar kelimeye ziyaretçi tıklayabilir ve bu sayede kazanç elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial