Blog Fikirleri, Hangi Alanda Blog Sitesi Açmalıyım?

by:

Wordpress

#1 Seveceğiniz İşi Yapın

Merhabalar, Wm-Arşiv ailesi bugün sizlerle,  blog fikirleri hakkında bilgi vereceğiz

Başlamadan önce birkaç tavsiye vermek istiyorum. Öncelikle kafanızda blog açma fikri yatıyorsa, kategoriniz ne ise , o kategori dışına çıkmamanızdır. Eğer eğitim sitenizde, magazin haberleri paylaşırsanız, sizin blogunuz genel geçer bir blogtan öteye gidemeyecektir. Genelde tavsiye edilen ise, alanında sıkılmadan makaleler üretebileceğiniz, bu işi ilk başta hobi olarak yapabileceğiniz, alanında başarılı olacağınıza inanacağınız konular seçmeniz. Bknz: Örneğin siz futbol meraklısı birisi iseniz, futbol içerikli blog sitesi açmak sizin işinize gelir. İçerik girerken uğraşırken sıkılmadan içerik üretirsiniz. Ama siz futbol ile alakasız konu olan, sağlık konusunda yazılar yazarsanız, kısa bir süre sonra sıkılır ve yazmayı bırakırsınız, ve emeklerimiz boşa gider. Yani blog fikirleri konumuzda en önemli şey seveceğimiz konuda blog açmak olmalı!

#2 Niche Site Açabilirsiniz

Blog fikirlere başlamadan önce, niche site nedir? Ondan bahsetmek istiyorum, belki blog açmadan önce, size ipucu olur. Niche adından anlaşılacağı üzere, tek bir konu üzerine kurulu web sitelere denir.

Örnek Verecek Olursak: Vizesiz Ülkeler , Spor Araba Modelleri, Kanser Nedir ? gibi gibi alanlarda tek bir konu üzerinden yazabilirsiniz.

#BLOG FİKİRLERİ

1:Finans-Ekonomi

Türkiye’de özellikle, finans-ekonomi blog siteleri furyası başlamıştır. Bu nedenlerinden birisi tık başına kazanılan paranın, finans sektöründe çok olması. Eğer finans ve ekonomiyi seviyorsanız, blog açma fikirleri arasına, Finans ve Ekonomiyi koymalısınız.

2: Sağlıklı Beslenme

Artık insanlar kilolarına dikkat ediyor, hal böyle olduğundan sağlıklı beslenme üzerine blog açma fikirleri arasına, sağlıklı beslenme kategorisini alabiliriz.

3: Gezi-Seyahat

Yine tık başı verilen ücretin yüksek olduğu bir kategori, Gezi ve Seyahat. Belki bu blog fikirleri konusunda, sıraladıklarım arasında en çok seveceğiniz kategori! Ama rekabetin çok yüksek olduğunu unutmamak gerek.

4.Moda-Kız

Kızların moda ve makyaja ne kadar ilgili olduğunu biliyorsunuzdur. Eğer birazcık moda ve makyaja karşı ilginiz varsa, moda kategorisinde yazılar yazmaya başlayabilirsiniz.

5. Fotoğrafçılık

Eğer fotoğraflara, ve fotoğraf çekmeyi seviyorsanız, ya da fotoğrafçılık hakkında bilgi birikiminiz varsa, bu bilgi birikimini aktarmak için. Fotoğrafçılık alanında blog açabilirsiniz.

6. Araba tamiri

7.Teknoloji

8.Oyun

9.İlginç Bilgiler

10.Kpss notları

Bugün sizlerle, blog açma fikirleri hakkında bilgiler verdik. Daha çok bilgi için bizi takip edebilirsiniz

2 Replies to “Blog Fikirleri, Hangi Alanda Blog Sitesi Açmalıyım?”

  1. […] Hangi Alanda Blog Sitesi Açmalıyım ? : TIKLA […]

  2. […] Blog Açma Fikirleri ( Hangi Alanda Blog Açmalıyım ) […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial