Adsense’de En Çok Para Kazandıran 50 Niche Sektör

by:

Google Adwords-AdsenseWeb Master

Adsense’de En Çok Para Kazandıran 50 Niche Sektör


Kuracağınız sitelerden Adsense sayesinden kazanç elde etmek istiyorsunuz ama hangi sektöre gireceğinizi bilmiyor musunuz? Sizler için bu içeriğimizde Adsense’de En Çok Para Kazandıran 50 Niche Sektörü listeledik. Hangi sektöre girsem veya hangi sektör daha çok para kazandırır diye düşünmenize gerek yok.
Listelediğimiz Niche Sektörlerden herhangi birinde güzel bir emek verdikten sonra gayet güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Listemizdeki Niche sektörlerden birisi üzerine site oluşturup, adsense hesabınızı eklediğinizde garanti kazanç sağlayacaksınız diye bir durum yoktur. Web siteleri her zaman emek ve uzmanlık gerektirir.
Sitenin gerek SEO altyapısı olsun, gerekse imleme konuları titizlikle yapılmalı. Sitenizi hedef anahtar kelimelerinizde sürekli beslemelisiniz ve sosyal medya kanalları üzerinden sitenize ziyaretçi kazandırabilecek (hit) paylaşımlarda bulunmalısınız. Hazırsanız Google Adsense’de en çok para kazandıran 50 sektör listemiz geçelim.

En Çok Para Kazandıran 50 Niche Sektör

Sağlık

Sağlık, Adsense kullanan web siteleri için en karlı konulardan birisidir. Sağlık konularında bilgiliyseniz, genel bilgilere veya sağlıkla ilgili belirli bir alana odaklanabilirsiniz. Ancak tıbbi yardım ile ilgilenirken dikkatli olun. Yanıltıcı, eksik veya yanlış bir yönlendirme sonucunda olumsuz sonuçlara sebep olabilirsiniz.

Sağlık İpuçları

Sağlık sorunları yerine kondisyona odaklanabilirsiniz. Egzersiz rutinlerin yöntemleriyle ilgili ipuçlarını paylaşabileceğiniz bir site kurabilirsiniz.
Diyet İpuçları
Sağlıkla ilgili bir başka popüler niş sektörü ise Diyet İpuçları sitesidir. Sağlıklı gıdalar ve kilo vermek isteyenler için diyet ipuçları ve tarifler ile ilgili bilgiler paylaşabileceğiniz siteler kurabilirsiniz.
Teknoloji

Teknoloji, AdSense siteleri için bir başka popüler sektördür. Yeni yeniliklerle ilgili bilgilerin paylaşıldığı, hatta belirli bir marka veya cihaz türüne odaklanan bir web sitesi oluşturabilirsiniz.

Bilişim Teknoloji


Ayrıca BT yani Bilişim Teknoloji uzmanlarına yönelik veya bireyin çeşitli teknik sorunları gidermesine yardımcı olabilecek bir site kurabilirsiniz. WordPress site haricinde forum sitesi kurmanız sizin veya ziyaretçi açısından çok daha faydalı olacaktır. Ziyaretçileriniz yaşadıkları donanımsal ve yazılımsal sorunlar hakkında konular açabilir ve diğer üyeler ile bilgi paylaşımı yapabilirler.
Akıllı Telefonlar

Cihaz incelemesi ve piyasaya yeni sürülen akıllı telefon modelleri ile ilgili bilgilerin paylaşıldığı bir web sitesi oluşturabilirsiniz.


Mobil Uygulamalar

AdSense ile para kazanabileceğiniz popüler niş sektörlerinden birisidir. Mobil Uygulamaları tanıttığınız, incelediğiniz ve indirme linklerini paylaştığınız bir web sitesi oluşturabilirsiniz.

Yazılım

Belirli bir yazılım türüne veya markasına odaklanabilir ve onunla ilgili bilgileri ve güncellemeleri paylaşmak için bir web sitesi oluşturabilirsiniz.


Moda

Moda başka bir popüler sektördür. Tasarımcılar, trendler, moda ipuçları ve daha pek çok konuda haberleri kuracağınız web sitesinden paylaşarak AdSense ile güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

Güzellik İpuçları

Ayrıca makyaj, saç ve tırnak ile ilgili güzellik ipuçlarını ve trendlerini paylaştığınız bir web sitesi de oluşturabilirsiniz.
İlişki Tavsiyeleri
İlişki danışmanlığı veya ilgili alanlarda deneyiminiz varsa, sorunları yanıtladığınız ve kişisel ilişkiler hakkında önerilerde bulunduğunuz bir web sitesi oluşturabilirsiniz.

Aile Konuları

Aile konuları ile ilgili web siteleri AdSense’de çok daha popülerdir. Aile dostu etkinlik önerileri, ebeveynlik tavsiyelerini ve daha fazlasını paylaşabileceğiniz bir web sitesi oluşturabilirsiniz.

Ev Bakım Onarım & Tadilat

Ev sahipleri için mükemmel bir kaynak olarak hizmet veren, dekordan tutunda temel ev onarımlarına kadar ev bakım onarım ve tadilat sorunlarına öneriler ve çözümler sunan bir web sitesi oluşturabilirsiniz.

Bahçıvanlık

Bahçecilik ile ilgili ipuçları ve tavsiyeler paylaşabileceğiniz bir web sitesi oluşturabilirsiniz.

Finans

Finans sektörü AdSense’nin baş tacıdır. Finans haberleri ve ipuçlarının paylaşıldığı bir web sitesi oluşturabilirsiniz.
Forex Ticareti
Spesifik ve tamamen döviz kurları ve güncellemelerine adanmış bir finans web sitesi kurabilirsiniz.


Eğitim

Öğrenciler ile ilgili haberler, gelişmeler, yenilikler, duyurular ve ipuçlarının paylaşıldığı bir web sitesi oluşturabilirsiniz.
Mortgage (Konut Kredisi)
Ev satın almak isteyenlere değerli bilgiler sağlamak için özellikle kredi oranlarına, konut kredisi veren bankalar ve diğer firmalar ile ilgili bilgiler paylaşabileceğiniz bir web sitesi oluşturabilirsiniz.

Kredi

Mortgage yerine daha çok krediye odaklanabilir ve insanların krediyle ilgili kararlar almasına yardımcı olmak banka ve faiz karşılaştırmaları yaptığınız bir web sitesi oluşturabilirsiniz.

Sigorta

Sigortayla ilgili anahtar kelimeler, Google AdSense’e göre tıklama başına diğer sektörlere nispeten daha fazla ödeme yapar ve nispeten daha az rekabete sahiptir, bu nedenle farklı sigorta türleri hakkında ayrıntılı ve değerli bilgiler içeren bir site çok karlı olabilir.

Gayrimenkul

Emlak, AdSense web siteleri için popüler bir konudur. Belirli bir alana yönelik gayrimenkul listeleri veya bilgileri sağlayan bir web sitesi oluşturabilirsiniz.

Ünlü Haberleri

Ünlü haberleri web sitelerine çok fazla ziyaretçi kazandırdığı için güzel gelirler elde edebileceğiniz sektördür. Bu sayede ünlülerin haberlerini paylaştığınız bir haber sitesi kurabilirsiniz.

Eğlence

Veya filmler, TV şovları veya kitaplar hakkında incelemeler gibi daha genel eğlence konularına odaklanabilirsiniz.

Spor Haberleri

Spor haberleri oldukça popülerdir. Bu sayede spor haberleri, puanlar, transferler, gelişmeler ve takımlar ile ilgili bir web sitesi oluşturabilirsiniz.

Oyun Haberleri

Oyun sektörü çok geniş bir sektördür. Sağlam bir emek sonucunda güzel Adsense kazancı elde edebilirsiniz. Oyun sektörü ucu bucağı olmayan bir sektör olduğu için oyun haberleri, güncellemeler ve ipuçlarını paylaşabileceğiniz bir web sitesi oluşturabilirsiniz.


Politika

Politik haberler çok hızlı bir şekilde etkileşim alan sektördür. Bu sektör sayesinde sitenize çok hızlı bir şekilde ziyaretçi kazandırabilirsiniz. Politikacılar hakkında haber ve bilgileri paylaştığınız bir web sitesi oluşturabilirsiniz.

Video Platformu

İlgi çekici ve viral videolar paylaştığınız bir web sitesi oluşturarak başarılı bir reklam yerleşimi sonucunda güzel kazançlar elde edebileceğiniz sektördür. Genel bazlı viral ve ilgi çekici videoların bulunduğu bir web sitesi veya bir sektör üzerine odaklanılmış video sitesi oluşturabilirsiniz.

Seyahat

Seyahat, AdSense reklamverenleri arasında popüler olan bir başka sektördür, özellikle havayolları ve oteller hakkında bilgiler. Böylece bu popüler yere gelmek için seyahat ipuçlarını ve fırsatları paylaşan bir web sitesi oluşturabilirsiniz.

Fotoğrafçılık

Ayrıca fotoğrafçılık işinin arkasında çok fazla reklam gücü var. Bu nedenle, çok çeşitli cihazlarla ilgili ipuçlarını ve fikirlerini paylaştığınız bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Fotoğrafçılık sektörü sayesinde Adsense’den çok fazla para kazanabilirsiniz.


Stok Fotoğraf

Belirli bir yerde stok görüntüleri sağladığınız bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Bu sayede stok fotoğraflarınızın hem satışını yapabilir, hem de sitenize eklediğiniz AdSense reklamları ile ek gelir elde edebilirsiniz.

Blog İpuçları

Blog oluşturma ipuçları Google aramalarında popülerdir. Dolayısıyla deneyimli bir blogcuysanız, bilgi birikiminizi bir web sitesi oluşturarak insanlarla paylaşabilirsiniz.

Sosyal Medya

Sosyal Medya kullanımı, ipuçları ve haberlerini paylaştığınız rehber tadında bir web sitesi oluşturabilirsiniz.
Arama Motoru Optimizasyonu
Arama Motoru Optimizasyonu yani SEO ile ilgili haberler, güncellemeler ve ipuçlarını paylaştığınız bir web sitesi oluşturabilirsiniz.

Web Tasarımı

Ayrıca web tasarımı ve geliştirme konuları hakkında bilgi veren bir web sitesi de oluşturabilirsiniz.
Grafik Tasarım
Veya grafik tasarım ile ilgili konulara odaklanabilirsiniz.

Domain ve Hosting

Alan adı ve barındırma bilgileri, AdSense’de oldukça popülerdir. Böylece, bir web sitesi kurmanın bu temel yönleri, önerileri ve bilgilerini paylaştığınız bir web sitesi oluşturabilirsiniz.

Para Kazanma İpuçları

AdSense web siteleri için en kârlı konulardan biri de para kazanma ipuçları. Böylece, insanların ekstra gelir elde etmeleri için kullandıkları ipuçları ve yöntemler sunan bir web sitesi oluşturabilirsiniz.
Para Tasarrufu İpuçları
Benzer şekilde, insanların paralarını biriktirmeleri veya daha az harcamaları için ipuçları ve yöntemler hakkında bilgiler verdiğiniz bir web sitesi oluşturabilirsiniz.

İş İpuçları

Popüler AdSense temalarının çoğu, bireysel tüketicilere yöneliktir. Ancak, işletmeler için öneri ve bilgi sağlayan bir web sitesi de oluşturabilirsiniz.
Pazarlama Önerileri
Daha spesifik olarak, çeşitli pazarlama yöntemleri hakkında pazarlama ipuçları ve değerli bilgiler de sağlayabilirsiniz.
Reklam Haberleri
Reklam, AdSense web siteleri için faydalı olabilecek başka bir B2B konusudur. Reklamverenlerin ilham almak için görebilecekleri önerilerde bulunabilir veya örnekleri paylaşabilirsiniz.

Siber Güvenlik

Siber güvenlik hem tüketiciler hem de işletmeler için büyük bir sorun haline geldi. Böylece konuyla ilgili bir web sitesi oluşturarak bilgi arayanlara fazlasıyla yardımcı olabilirsiniz.

Tarım

Tarım bir başka kârlı Adsense konusudur. Bu nedenle, tarım ve tarım teknikleri hakkında bilgiliyseniz, uzmanlığınızı çevrimiçi paylaşarak iş yapabilirsiniz.
Eğitim Haberleri
Sınıflar ve çeşitli kolejler hakkında bilgiler gibi şeyler ile çok fazla ziyaretçi kazanabilirsiniz. Bu nedenle, bu alanlarda bilgi sağlayan web siteleri çok fazla Adsense geliri kazanabilir.

Hayırsever & Bağışlama

Eşya veya daha büyük araç-gereçleri bağışlayacak kişiyi, ihtiyaç sahibi olan insanlara bağışlamak amacıyla yönlendirme yapan bir web sitesi oluşturabilirsiniz.

Trafik & Ehliyet

Trafik ve ehliyet ile ilgili güncellemeler, duyurular ve kurallar gibi eğitici bilgilerin paylaşıldığı bir web sitesi oluşturabilirsiniz.
Yerel İşletme Listeleri (Şehir Rehberi)
Yerel işletmeler haricinde ayrıca restoranlar, tesisatçılar, elektrikçiler vb. hizmet sağlayan çeşitli alanlardaki yerel işletmeleri listeleyebileceğiniz bir şehir rehberi web sitesi oluşturabilirsiniz.

Hukuk ve Avukat Bilgileri

Özellikle, avukatlar ve davalar ile ilgili bilgilerin paylaşıldığı bir web sitesi çok fazla ziyaretçi kazanmasının yanı sıra Adsense için çok kârlı bir sektördür.
Son Dakika Haberleri
Birçok insanın her yarım saat veya bir saatte bir ziyaret ettiğini haber siteleri ile çok fazla gelir kazanmak mümkün.

Diğer Makalelerime Göz Atabilirsiniz

Google Adsense Onayı Nasıl Alınır?

İnstagram’da Takipçi Artırma Yolları

Bloğum’dan Nasıl Para Kazanabilirim

Blog Açma Fikirleri ( Hangi Alanda Blog Açmalıyım )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial